2020’de ETC, DOGE ve LINK’e 100 Dolar Koysaydınız Ne Olurdu?

Popüler kripto para birimleri, çoğu kripto para trader’ının ilgisini çekmeye devam ediyor. Ancak çoğu yeni trader, ilk başta piyasaları anlamlandırmak ve portföylerini gelişecek bir konuma nasıl yerleştirecekleri konusunda mücadele ediyor. Birçoğu kendi başlarına kripto alanına girmeye çalışıyor. Peki, bu yatırımcıların en çok duyduğu kripto paralardan olan Ethereum Classic (ETC), Dogecoin (DOGE) ve Chainlink’e (LINK) 2020’de yatırım yapsaydınız ne olurdu? İşte detaylar…

2020’de piyasaların durumu

Başlıca ABD endekslerine para yatıran yatırımcılar Mart 2020’den bu yana saygın getiriler elde ettiler. Aslında, SPDR S&P 500, Invesco QQQ Trust Series 1 ve SPDR Dow Jones Industrial Average ETF Trust o zamandan beri yüzde 78.7, yüzde 82.95 ve yüzde 69.92 oranında geri döndü. O sıralar, 2020’de ABD piyasalarının dibi görülmüştü.

Büyük ABD endekslerindeki yatırımcıların son yıllarda sahip olduğu kadar iyi, kripto para birimi boğaları bunu çok daha iyi yaptı. Mart 2020’de satın alınan ve belirgin oynaklığa rağmen ABD piyasaları dibe vurduğunda ayakta kalan kripto para ve teknoloji boğaları, yatırımlarından epik getiriler elde etti. Ethereum Classic, Dogecoin ve Chainlink’e 100’er dolar yatırsaydınız, şu anda portföyünüz aşağıdaki şekilde olacaktı:

  • Ethereum Classic: 887.85 dolar
  • Dogecoin: 3.981 dolar
  • Chainlink: 394 dolar

Görüldüğü üzere, en çok kâr sağlayan kripto para, Dogecoin oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere DOGE, en büyük meme coin’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir