Ankara’da dolandırıcıları dolandıran 3 kuşkulu yakalandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, kendilerini polis, savcı, hakim ve kamu vazifelisi olarak tanıtan dolandırıcılarla gayret etmeye devam ediyor.

Bu formülle insanları tuzaklarına düşüren dolandırıcılar 71 yaşındaki M.N.’yi de kandırmayı başardı.

M.N.’yi arayan dolandırıcılar, yaşlı adama; isminin yolsuzluk soruşturmalarında geçtiğini ve bankadaki parasını çekmesi gerektiğini söyledi.

Yaşlı adam parasının tamamını çekti

Paranın isimli emanet ofisinde kalacağı palavrasını öne süren dolandırıcılara inanan M.N., banka hesabında bulunan 43 bin 800 doların hepsini çekti.

Şüpheliler öbür dolandırıcılarla iş birliği yaptı

Yaşlı adamın parasını kendileri giderek almak istemeyen dolandırıcılar, parayı teslim almak için T.E.D, U.E, ve Ö.Ö. isimli üç dolandırıcı ile anlaştı.

Dolandırıcıları dolandıranlar cezaevine gönderildi

Kendilerini kamu vazifelisi olarak tanıtan 3 şahıs, yaşlı adamdan aldıkları parayla birlikte sırra kadem bastı ve işbirlikçileri olan temel dolandırıcılarla irtibata geçmedi.

M.N.’nin şikayetçi olmasının akabinde Dolandırıcılık Ofis Amirliği takımları, parayı alan T.E.D, U.E, ve Ö.Ö’yü yakalamak için çalışma başlattı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 3 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Paralarla sefa sürdükleri öğrenildi

Zanlıların dolandırdıkları paralarla kendilerine araba, motosiklet ve cep telefonu aldıkları, lüks yerlerde eğlenerek haksız elde ettikleri parayı harcadıkları öğrenildi.

Şahısların araçlarında yapılan aramada ise, çeşitli modellerde lüks cep telefonları, pompalı tüfek ve M.N.’den kalan 9 bin 100 dolar ele geçirildi.

Esas dolandırıcılar aranıyor

İHA’nın haberine nazaran; kalan paralar sahibine iade edilirken, temel dolandırıcıların yakalanmasına yönelik çalışmaların ise devam ettiği aktarıldı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir