Arda Güler’e İngiltere’den talip

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler, yeteneklerini göstermeye başladıkça Avrupa’nın dev kulüplerinin ilgisini çekmeye başladı.

Arda Güler’in son olarak, İngiltere’nin dev kulüplerinden Arsenal’in gündemine geldiği öne sürüldü.

İngiliz basınından Daily Express’in haberine nazaran; geleceğin kadrosunu inşa etmek için efor sarf eden Arsenal Teknik Yöneticisi Mikel Arteta, Arda Güler’i gündemine aldı.

“Es geçilmeyecek düzeyde yetenekli”

Haberde atak çizgisine genç bir oyuncu transfer etmek isteyen Arsenal’in, Cody Gakpo, Lucas Paqueta, Maxwel Cornet ve Edon Zhegrova’nın yanı sıra Arda Güler’i de listesine eklediği söz edilirken, Türkiye’nin en büyük yeteneklerinden biri olarak gösterilen Arda Güler’in, Arteta tarafından es geçilemeyecek düzeyde yetenekli olduğu yazıldı.

35 milyon euro

Arda Güler’in geçtiğimiz dönem ekip arkadaşlığı yaptığı Mesut Özil’e olan benzerliğine dikkat çekilen haberde, 17 yaşındaki yıldız için 25 milyon euroluk bir fiyat belirlendiği lakin potansiyelini ortaya koyabilmesi halinde bu fiyatın çok ucuz kalacağı belirtildi.

Arda Güler, geçtiğimiz dönem Üstün Lig’de çıktığı 14 maçın sadece 2’sine birinci 11’de başlamış ve 3 gol 3 asistlik katkı sağlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir