Ayda en az 13 bin 500 liraya, Maldivler’de düş üzere bir adada çalışacak eleman arıyorlar

Hint Okyanusu’nda bulunan Kunfunadhoo adası, ayda en az 13 bin 500 TL’ye çalışacak yeni bir kitapçı arayışına girdiğini duyurdu. İşe alınacak kişinin konaklama ve yiyecek masrafı olmadığı açıklanırken, spor salonundan, özel plajına birçok aktiviteye de ulaşımı olacak.

Maldivler’deki lüks bir adada yalınayak kumlar üzerinde çalışmak ister misiniz? Hem de konaklama ve yemek masraflarınız karşılanacak ayda bir de üstüne en az 750 dolar yani yaklaşık 13 bin 500 lira kazanacaksınız…

Çoğu kişinin düşlerini süsleyecek bu iş için arayış başladı. Hint Okyanusu’ndaki Kunfunadhoo adasında yaşayan Alex McQueen, adaya gelen konuklara kitap satmak üzere, bir yıllık kontratla işe alacağı yeni bir kitap tutkunu eleman aradığını açıkladı.

Oldukça varlıklı ve ünlü konukları ağırlayan adada ise tek bir kural var: O da ayakkabı giymemek. Bunun dışında tatilcilerin elektronik aygıtlardan ve haberlerden uzak kalması için de tüm kaideler zorlanıyor….

‘AYAKKABI YOK, ELEKTRONİK AYGIT YOK, HABER YOK’

Adaya alınacak yeni kitapçı, ekim ayından itibaren kitabevini günbegün işleterek muhasebe ve stok idaresi üzere işlerden sorumlu olacak.

Oteller, tatil köyleri, mağazalar için kitap koleksiyonları düzenleyen İngiltere merkezli bir şirket olan Ultimate Library’nin satış müdürü McQueen, “Başvuru sahibi orada bir başına olacak, bu nedenle neredeyse her şeyi şahsen yürütecek. Adanın olayı şudur: Ayakkabı yok, haber yok. Olabildiğince insanları kendileriyle ve dünyayla bağ kurmaya teşvik ediyorlar.” dedi.

İngiltere merkezli the Observer’de yer alan habere nazaran, işe alınan kişinin konaklama ve yemeği McQueen’in şirketi tarafından karşılanacak. Adaya alınacak yeni kitapçının spor salonuna, spaya ve su sporlarına erişimi olacak. Ayrıyeten işçilere ilişkin özel plajdan da yararlanabilecek.

AYLIK MAAŞ EN AZ 13 BİN 500 TL

McQueen, maaşın ayda 750 dolar yani yaklaşık 13 bin 500 TL olduğunu açıklarken, bahşiş ve ekstra hizmet fiyatları ile bu ölçünün daha da artabileceğini vurguladı.

Kısa mühlet evvel orada kitapçı olarak altı aylık bir kontratı biten 27 yaşındaki Georgie Polhill, herkesin hayalindeki rüya işle ilgili, karşılaştığı en büyük zorluklardan birinin hayatın yavaş temposuna alışmak olduğunu söyledi. Polhill, “Eğer çok fazla gayret vermeye ve işleri halletmek için herkesi zorlamaya çalışırsanız katiyetle küplere binersiniz. Geri döndüğümde çok farklı bir kişi oldum. Büsbütün yeni bir kültür öğrendim. Ömür uzunluğu sürdüreceğim arkadaşlıklar kurdum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir