Bu Optik İllüzyon Testi Hudut Krizine Sebep Oluyor! Bu Fotoğrafın İçinde Gizlenen Kediyi Bulabilir Misin?

Optik yanılsamalar internette sıklıkla viral hale gelir ve büyük tartışmalara neden olur. En yeni olanlardan biri, bir kütük yığınında gizlenmiş olan bir kedinin olduğu optik yanılsamasıdır. Kedi kusursuz bir halde ahenk sağlar ve nerede olduğunu görmek neredeyse imkansızdır. Çabucak çabucak herkesin başı karışmış ve kediyi bulamadıkları için hüsrana uğramıştır.

İnsanlar bu bulmacayı çok hudut bozucu buldular ve kediyi bulamayanlar bile oldu. Pekala siz 20 saniyede imajdaki bâtın kediyi bulabilir misiniz? Haberimizi okuyun ve meydan okumayı kendiniz deneyin.

OPTİK İLLÜZYONUNUN AÇIKLAMASI VE ÇÖZÜMÜ

Bulmacadan çok sonlanan ve çözemeyen birçok kullanıcı vardı. Bir kişi, “Hala kediyi görmüyorum” yazdı ve bir oburu, “Bırakmak üzereyim” yazdı. Gayret edenleriniz için ekranın orta üst köşesine odaklanın. O vakit kedi kendini belirli edecektir. Hala bulamıyorsanız aşağıdaki resme bakın.

OPTİK YANILSAMA

Görsel yanılsama olarak da bilinen optik yanılsama, görsel algıyı etkileyen ve gerçeklikten tartışmalı bir biçimde sapan görsel bir algı ile karakterize edilen bir yanılsamadır. Birçok farklı illüzyon tipi vardır ve bunları sınıflandırmak güç olabilir zira altta yatan neden çoklukla meçhuldür.

BASİT SÖZLERLE OPTİK İLLÜZYON NEDİR?

Optik illüzyonlar, gerçekte olduğundan farklı olarak algıladığımız imajlar yahut fotoğraflardır. Diğer bir deyişle, gözlerimiz beynimize gerçekle uyuşmayan bir şeyi algılamamız için bizi kandıran bilgiler gönderdiğinde optik illüzyonlar meydana gelir.

İLLÜZYONLAR GÖZLERE ZİYAN VEREBİLİR Mİ?

Uzun müddet bakmadığınız ve hafif göz yorgunluğu geliştirmediğiniz sürece optik illüzyonlar gözlerinize ziyan vermez. Bununla birlikte, çift görme yahut ağrı yaşarsanız, önemli bir durumun işareti olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir