Depeche Mode’un klavyecisi Fletcher’ın ölüm nedeni açıklandı

T24 Dış Haberler

Depeche Mode, kümenin klavyecisi Andrew Fletcher’ın vefat nedeninin aort diseksiyonu olduğunu; yani bedenindeki en büyük arter damarda yırtık meydana geldiğini bildirdi. 

Sosyal medya üzerinden bir açıklama yayımlayan Britanyalı müzik kümesi, Fletcher’ın ailesinin vefat nedeninin Depeche Mode hayranlarıyla paylaşılmasını istediğini belirtti. 

Açıklamada, “Fletcher, 26 Mayıs’ta konutunda aort diseksiyonu geçirdi. Çok erken ortamızdan ayrılmasına karşın doğal sebeplerle hayatını kaybetti ve uzun mühlet acı çekmedi” denildi. 

Depeche Mode, Fletcher’ı anmak için yakınlarıyla birlikte ufak bir seremoni düzenlediklerini de bildirdi. 

1961 yılında Britanya’nın Nottingham kentinde doğan Fletcher, 1970’lerin sonunda Martin Nazaran ve Vince Clarke ile birlikte ‘Composition of Sound’ kümesini kurdu. Müzikçi Dave Gahan’ın ortalarına katılmasının akabinde küme ismini Depeche Mode olarak değiştirdi ve Britanya’da listelere girmeye başladı. 80’lerin sonunda Clarke’ın kümeden ayrılmasıyla Nazaran, kümenin ana müzik muharriri haline geldi ve üçlünün ortasına Alan Wilder katıldı. Hem müziği, hem de kelamları ‘karanlıklaşan’ kümenin ismini tüm dünya duymaya başladı. Depeche Mode; Enjoy The Silence, Personal Jesus ve Just Can’t Get Enough üzere birçok hite imza attı.

Fletcher, kümenin tüm stüdyo albümlerinde yer aldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir