Fatih Karagümrük Lideri Süleyman Hurma’dan kulüp için tarihi karar!

Süper Lig ekiplerinden VavaCars Fatih Karagümrük’ün stat ve tesis bulamadığı için ligden çekileceği argüman edildi. Bu savlar üzerine lider Süleyman Hurma açıklama yaptı.

Süleyman Hurma, belirsizliklerin hala çözülememesi nedeniyle ziyadesiyle zorlandıklarını ve zahmet yaşadıklarını belirterek “Bir sonuca ulaşamazsam benim yapamadıklarımı yapabilecek bir kuruma yahut şahsa başkanlık makamımı devretmek zorunda kalacağım” sözlerini kullandı.

Süleyman Hurma’nın açıklaması şu formda:

“Fatih Karagümrük Spor Kulübü olarak son 4 yılda tüm imkansızlıklara karşın değerli muvaffakiyetler elde ettik. Kulübümüzün ismini Avrupa ve dünyada en uygun formda duyurarak ülkemizin en hoş futbol renklerinden birisi olma yolunda ilerledik.

“Tüm vakitlerin en büyük efsanelerinden Andrea Pirlo’yu ve birçok yıldız oyuncuyu Türk futboluna mütevazi formda sunduk. Yalnızca Andrea Pirlo’nun bile dönem başında kadromuzun başına geçmesiyle 103 ülkede binden fazla sayıda haber olduk…

Ülkemizi mümkün olan en saygın halde tanıtmanın keyfini yaşadık. 1926 yılına dayanan ulu tarihimiz ve ülkesine bağlı olduğunu her an göstermiş semtimize karşın çabucak hemen tüm kulüplere sağlanan imkanların neden bize sağlanmadığını anlamaya çalıştık, sabırla işimizi en güzel biçimde yapmaya devam ettik.

Uzun bir müddettir bütün makamlara başvurarak tüm kulüplere tahsis edilen ve futbolun en temel muhtaçlığı olan tesis, stat ve başka toplumsal alanların Fatih Karagümrük’e de sağlanmasını istedik. Her gün yeri aşikâr olmayan bir idman programı ile karşılaşmak kulübümüz ismine üzücü ve onur kırıcı durumdan diğer bir şey değildir.

Geldiğimiz son noktada üzülerek belirtmek isteriz ki kulübümüzü bir çatı altında toplayamadık!

Hiç kimseden ya da hiçbir kurumdan, ayrıcalık, haksız takviye yahut rekabetin rastgele bir prensibine karşıt taleplerimiz olmadı, olmayacak da…

Ben Süleyman Hurma olarak hayatımı adadığım işimle Türk futbolunda yer aldım, büyük muvaffakiyetler elde ettim. Türk futboluna çok oyuncular kazandırdım. Fakat bunları yaparken vazife aldığım kulüplerde imkanlarım vardı. Şimdi ise kendi kulübüme bu imkanları sağlayamamamın vermiş olduğu derin üzüntüyü yaşıyorum.

Bu onur kırıcı ve göçebe üzere daima dışlanmışlık hissi ile istek ettiğim muvaffakiyetleri kulübüme yaşatmak bir yana Fatih Karagümrük’ün devamlılığını da sağlamam imkansız hale gelmiştir.

Bu nedenle makul bir mühlet daha uğraş göstererek sonuç almaya çalışacağım. Lakin bir sonuca ulaşamazsam benim yapamadıklarımı yapabilecek bir kuruma yahut şahsa başkanlık makamımı devretmek zorunda kalacağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir