Gündeme oturan KPSS paylaşımı

KPSS’de soruların çalındığı şüphelerinin ortaya çıkması hem kamuoyundan hem de siyasette büyük yankı uyandırdı.

ÖSYM Başkanı Prof. Halis Aygün’ün doğrudan görevden alınması da söz konusu iddiaları kuvvetlendirirken Odatv’ye konuşan Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, “Problemli bir durumun varlığı gözüküyor” demişti.

Sosyal medyada ise Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) yaptığı bir paylaşım viral oldu. TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın geçen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı oturumunda yaptığı bir konuşmayı paylaşan TİP sosyal medya hesabının bu paylaşımı birçok retweet ve beğeni aldı.

Paylaşılan konuşmada ise Erkan Baş’ın gelecek kaygısı taşıyan, iş bulamayan gençlerin sorumluluğunun iktidarda olduğunu anlatarak şunları söylediği görülüyor:

“Çocuklarımız için aydınlık bir gelecek, sosyal adalet, toprak, ekmek, güven, eşitlik, özgürlük, barış dolu bir dünyayı hep birlikte kuracağız. Bizim bu iddiamızı duyunca gülümsediğinizi görüyorum ama aklınızdan çıkarmayın, yüz iki yıl önce yaptığımız şey bir devrimdi. Bu ülkede halk ne zaman sıkışsa oradan bir devrimle çıktı, yine çıkacağız. Yüz iki yıl önce Meclisi kurarak egemenliği bir sülaleden aldık, yine alacağız. Yüz iki yıl önce saray rejimi vardı, tarihe gömdük, yine gömeceğiz. Son sözümüz şu: 23 Nisan 2022’de Türkiye İşçi Partisi olarak emekçi halkımıza söz veriyoruz; sülale devri bitecek, saltanat rejimi bitecek, egemenlik yeniden halkın olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir