LGS 2. tercih sonuçları açıklandı (LGS nakil tercih sonuçları sorgulama ekranı)

Son dakika haberi! 

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye temel birinci nakil sonuçları açıklandı.

Adaylar, 1-5 Ağustos ortasında son defa nakil için müracaatta bulunacak. Sonuçlar 8 Ağustos’ta ilan edilecek.

Nakil periyotları sonucunda yerleşemeyenler, İl-İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komiteleri’ne başvurmaları halinde mahallî yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjan durumları uygun olan okullara 09-17 Ağustos tarihlerinde müracaatları alınacak.

LGS 2. TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yerleştirme süreçleri 19 Ağustos’ta tamamlanacak. 

LGS BOŞ KONTENJAN VE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

“ÖĞRENCİLERİMİZİN YÜZDE 97’Sİ İSTEDİKLERİ OKULLARA YERLEŞTİ”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına nazaran tercih yapan öğrencilerin yüzde 95’inin istedikleri okula yerleştiğini hatırlattı.

Bu oranın yerleştirmeye temel birinci nakil sonunda yükseldiğine dikkati çeken Özer, “Birinci nakil periyodu sonunda, tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 97’si istedikleri okullara yerleşti” dedi.

“SÜREÇ SONUNDA HERKES YERLEŞTİRİLECEK”

Bugün başlayan yerleştirmeye temel ikinci nakil tercih müracaatlarının 1-5 Ağustos tarihleri ortasında yapılabileceğini kaydeden Özer, “İkinci nakil yerleştirme sonuçları 8 Ağustos’ta açıklanacak. Böylelikle merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos’ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil kurullarınca yerleştirme müracaatları alınacak ve 19 Ağustos’ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir telaşı olmasın; çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes kesinlikle yerleştirilecek.” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir