Prof. Şenol’u tehdit eden kuşkulu hür bırakıldı

Aşı terslerinin maksadı haline gelen enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, kapısına dana lisanı bırakan şüphelinin özgür bırakıldığını ve “durmak yok, yola devam” diye paylaşım yaptığını açıklandı.

Şenol’un ofisinin önüne 2 tane dana lisanı bırakılmış, Şenol da olayın akabinde müdafaa talebinde bulunmuştu.

Gazi Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Kolu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, bina ve otopark kameraları kayıtlarının incelendiğini, kelam konusu kişinin kullandığı toplumsal medya hesabının saptandığını duyurmuştu.

Şenol, toplumsal medya hesabından kendini Op.Dr.Mustafa Yücel olarak tanıtan ve uydurma tabip olarak bilinen, Büyük Uyanış Derneği üyesi bir kişi tarafından tehdit edildiğini, olayı gerçekleştirenin de o olduğunu açıklamıştı.

Şenol, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, şüphelinin tabirinin alındıktan sonra hür bırakıldığını açıkladı. Şenol, şüphelinin özgür kaldıktan sonra “durmak yok, yola devam” diye paylaşım yaptığını belirtti.

Şenol, şu tabirleri kullandı:

“Bir KATİL’in anatomisini paylaştım. Elinde bir vefat listesi olduğunu paylaştı. Sırayla nasıl cinayet işleyeceğini anlattı. Beni nasıl öldüreceğini canlı yayın yaptı. Husus hepimizin güvenliği. Yargı gerekenden azını yapmayacaktır. Tutuksuz yargılanma kabul edilemez.

‘Durmak yok yola devam.’ Son cümleleri bunlar. Kendi paylaşımı unutmayın. Seri cinayetlerini işleyecek.

Cezasızlık suça teşviktir. Kusursuz cinayet işleyeceğini adım adım paylaşan kişi özgür deverana bırakılırsa bu bu kararı verenin vicdanına keder olsun.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir