Boşanma aşamasında olduğu kadını ‘vaden doldu’ diyerek tehdit etmişti: Tutuklandı

İstanbul Siber Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü grupları, toplumsal medyada yaptığı devriye sırasında ’emelinsesiniduyun’ formundaki paylaşımları tespit etti.

Nazmi K.’nin paylaştığı görüntüde, boşanma kademesinde olduğu Emel K.’ye silah göstererek “Vaden doldu ve toprak seni çağırıyor. Bunların lafta kalmayacağını göreceksin Emel. Dediğim üzere 5 bin, 10 bin, 20 bin Euro benim için para değil fakat seni babanla birlikte mezara koyacağım. Olmayan dişlerini esasen kerpetenle geçeceğim” tabirlerini kullandığı görüldü.

“UMARIM BU GÖRÜNTÜ GEREKEN YERLERE ULAŞIR”

Emel K.’nin toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüde “Ellerim titreyerek bu görüntüleri çekiyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum, son yaşadıklarımdan sonra esasen kendimde değildim; ama dün geceden beri ne uyku uyuyabildim ne yediğimi bilirim ne içtiğimi ne oturduğumu. Yalnızca ben değil babam da tehdit ediliyor bu adam tarafından. Benim eski eşim nasıl bu türlü bir canavara dönüştü ben bilmiyorum, aklım almıyor. Delirmiş üzere saldırıyor, umarım bu görüntü bir an evvel gereken yerlere ulaşır. Lütfen arkadaşlar, lütfen takviye olun. Ben kendimden geçtim babamı düşünüyorum. Babam sadece benim gerimde olduğu için, bana dayanak olduğu için tehdit ediliyor” dediği görüldü.

GÖZALTINA ALINDI

Polis bu paylaşımların akabinde kuşkulu Nazmi K.’yı gözaltına aldı. Kuşkulu Nazmi K.’nin emniyetteki sözünde Yunan vatandaşı olan Emel K.’nin kendisinin 7 yıllık eşi olduğunu ve bir müşterek kızları olduğunu söyledi.

Eşinin 4 gün evvel ortada hiçbir sebep yokken çocuğunu alarak gittiğini öne süren Nazmi K. eşine hiçbir biçimde baskı ve şiddet uygulamadığını argüman etti.

Eşiyle anlaşamadıkları için boşanmaya karar verdiklerini, ikisinin de çocuğun velayetini istediğini kaydeden Nazmi K., çekişmeli boşanma davası açtığını öne sürerek “Eşimin yerini tespit edebilmek için 21 Haziran’da toplumsal medya hesabımdan yayın açtım. Yayında blöf yaparak elime kuru sıkı tabanca aldım, bu görüntüde eşime karşı aslında içimde olmayan tehdit içerikli kelamlar söyledim ve bu canlı yayın yaklaşık 2 saat sürdü. Sonrasında eşim de kendisinin görüntüsünü paylaşmış” dediği öğrenildi.

Nazmi K. emniyetteki sözünde “Ben çocuğumu çok sevdiğim ve kendisini göremediğim için bu halde davrandım. Canlı yayında eşime tehdit içerikli kelamlar söylememden ötürü çok pişmanım. Benim hedefim eşimi ve çocuğumu bulmak içindi. Eşime zati şu an ulaşamıyorum. Kendisi Yunanistan’da olabilir” dedi.

TUTUKLANDI

Emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen kuşkulu Nazmi K. burada savcıya tabir verdi. Savcılık kuşkulu Nazmi K.’yı “Silahla tehdit” hatasından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

Anadolu Sulh Ceza Hakimliği de şüphelinin sevk edildiği kabahat hususundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir