Okan Buruk’tan transfer açıklaması

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk‘tan hazırlık maçı sonrası transfer açıklaması geldi.

Galatasaray, Avusturya kampındaki ikinci hazırlık maçında Macaristan’ın MOL Fehervar grubuna 1-0 yenildi.

Sarı-kırmızılıların teknik yöneticisi Okan Buruk müsabaka sonrası açıklamalarda bulundu.

Buruk, kamp çalışmalarının ağır bir tempoda geçtiğini belirterek, “Hazırlık devrinde oynadığımız ve oynayacağımız maçlar her şeyi net göstermiyor. Geldiğimizden beri daima çift idmanla hazırlandık. Oyuncularımızın bu manada yorgunlukları ve maç eksiklikleri var.” dedi.

“Bu durumdan mutsuzum, bunu da oyuncularımıza aktaracağım”

Sturm Graz ve MOL Fehervar’ın çok sayıda hazırlık maçı oynadığına dikkati çeken Buruk, “Fiziksel olarak bize nazaran çok daha hazırlar. Kampın sonuna kadar yeniden çift idmanla çalışacağız. Fizikî olarak yorgunluk var. Oyun içinde bu yorgunluğun da tesirleri var. Yeniden birtakım bölgelerde tez etmemiz, gereksiz top kayıpları… Yüzde 100 hazır değiliz. Bunları ölçü olarak almıyoruz lakin Galatasaray formasıyla çıktığımız her maçı da kazanmak istiyoruz. Bu durumdan mutsuzum, bunu da oyuncularımıza aktaracağım. Onlar da mutsuz. Bundan sonraki maçlar bizim için daha farklı olacak.” diye konuştu.

“Galatasaray’ı hak ettiği yere getireceğiz”

Okan Buruk, orta alana Portekizli futbolcu Sergio Oliveira‘yı transfer ettiklerini hatırlatarak, “Yine o bölgeye oyuncular almaya çalışıyoruz. İdaremiz bu görüşmeleri sürdürüyor. Yeterli niyetli bir formda Galatasaray’ın eksikliklerini tamamlamaya çalışıyorlar. Biz de kadromuzu en güzel halde hazırlamaya çalışacağız. Yenilgi alıyoruz üzülüyoruz lakin bunlar ölçü değil. Çok çalışacağız ve Galatasaray’ı hak ettiği yere getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bilhassa bizim ülkemizde her şey karışmaya ve karıştırılmaya hazır. O yüzden birçok spekülasyon yapılabiliyor. Maç sonuçları da o denli kıymetlendirilebilir lakin biz her şeyi görüyoruz. Saha içindeki gücümüzü görüyoruz. Burada 35 oyuncuyla beraberim. Altyapı oyuncularına da müddet veriyoruz. İdman manasında zorlandığımız kısımlar oluyor. En kısa vakitte asıl takımımızı belirleyip, daha âlâ bir biçimde çalışmaya başlayacağız.” dedi.

“Birçok bölgeye transfer yapacağız”

Okan Buruk, birçok mevkide transfere gereksinimlerini olduğunu vurgulayarak, “Birçok bölgeye transfer yapacağız. Marcao ayrıldı, oraya transfer yapacağız. Ön tarafa, orta alana transfer yapacağız. Birçok mevkiye transfer yapmamız gerekiyor. Eksikliklerimizi net bir biçimde görüyoruz. Bu manada efor sarf ediyoruz.” tabirlerini kullandı.

Takıma güzel oyuncular katmak istediklerinin altını çizen Buruk, “Transfer işi kolay bir şey değil. Adam almak için adam almak istemiyoruz. En yeterli oyuncuları buraya getirmeye çalışıyoruz. O da biraz vakit alıyor. Burada güzel niyetli çalışıyoruz. En kısa vakitte da bize direkt katkı sağlayacak oyuncuları buraya getireceğimizi düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Buruk, ikinci hazırlık kampındaki maçlarının daha farklı olacağını da kelamlarına ekledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir