Bursa’da eski eşi ile arkadaşını öldüren polis için istenen ceza muhakkak oldu

Bursa’da polis memuru Bilal Ağır (52), şubat ayında otopark girişinde 2 yıl farklı yaşadıktan sonra 2 ay evvel boşandığı kendisiyle birebir soyadı taşıyan, okul müdürü Yasemin Ağır’ın (45) kullandığı arabası, önünü keserek durdurdu.

Bilal Ağır, tartıştığı Yasemin Ağır ile yanındaki Yahya Aydın’ı (48) araçtan indirip dövdükten sonra, tabancası ile kurşun yağdırdı.

Kadın ve yanındaki adam öldü

Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda Yasemin Ağır ve Yahya Aydın ağır, yoldan geçerken kurşun isabet eden Şeyma Ü. (17) ise hafif yaralandı.

Yaralılardan 1 çocuk annesi Yasemin Ağır ile Yahya Aydın, hastanede ömrünü yitirdi.

Olay sonrası yakalanıp gözaltına alınan Bilal Ağır, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

‘Agresif halleri ve küfürleri yüzünden oldu’

Ağır savcılıktaki tabirinde, “Yasemin ile daha evvelden boşanmıştık. Tekrar evlendik. Kızımız dünyaya geldi. Son vakitlerde ailesinin tutumları nedeniyle aramız açıldı. Ben farklı bir konuta yerleştim. Buna karşın kızım ile annesinin gereksinimlerini karşılıyordum. Daha sonra Yasemin’in isteği üzerine tekrar boşandık. Kızımın birtakım meseleleri vardı.

Kendisine ikram alıp moralini düzeltmek için alışveriş merkezine gidiyordum. Yolda Yasemin’in kullandığı arabası gördüm. Durdurup kendisiyle kızımızla ilgili konuşacaktım. Yanında oturan kişinin agresif halleri ve küfürleri sebebiyle bu olay meydana geldi. Son derece üzgün ve pişmanım.” dedi.

2 defa ağırlaştırılmış müebbet istendi

Cumhuriyet savcısı, olayla ilgili iddianameyi hazırladı.

İddianamede; tutuklu sanık Bilal Ağır’ın, Yasemin Ağır’ı ‘boşandığı eşi taammüden öldürmek’, Yahya Aydın’ı da, ‘tasarlayarak adam öldürmek’ hatalarından 2 sefer ağırlaştırılmış müebbet, Şeyma Ü.’yü yaraladığı için de 5 yıl mahpus cezası istemiyle yargılanması talep edildi.

DHA’nın haberine nazaran Bilal Ağır, iddianamenin nöbetçi mahkemece kabul edilmesinin akabinde ağır ceza mahkemesinde yargılanmaya başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir