iPhone 14 Pro’nun Always on Display Ekranı Ortaya Çıktı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, eylül ayında gerçekleştireceği bir etkinlikte iPhone 14 ailesini tanıtacak. Tanıtım günü giderek yaklaşırken bu konudaki iddia kazanı da kaynamaya devam ediyor. Gelen son haberler ise iPhone 14 Pro modellerinde olacağı söylenen Always on Display özelliğinin nasıl görünebileceğine ışık tutuyor.

Apple geliştiricileri, uygulama yazmak için Xcode isimli bir yazılım kullanıyorlar. Apple, şimdilerde ise Xcode 14 ile uğraşıyor ve bu uygulamanın beta sürümü geliştiricilere sunulmuş durumda. Steve Moser isimli bir geliştirici, Xcode 14’ü kurcalarken, dikkat çeken bir kilit ekranı tespit etti. Bu kilit ekranının iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’teki Always on Display özelliğini gözler önüne serdiğini ifade ediyor.

Sızıntıya göre iPhone 14 Pro’nun Always on Display özelliği işte böyle görünecek

Yukarıdaki ekran görüntüsüne baktığımızda, iPhone 14 Pro’nun Always on Display modundayken renkleri soluklaştıracağını görüyoruz. Ayrıca kilitli ekranda yer alan widget ve diğer içerikler de kaldırılacak ve kullanıcılara yalnızca takvim ve saat gibi birkaç bilgi verileceğini görüyoruz.

Steve Moser, aynı Always on Display ekranının parlak bir versiyona da sahip olacağını gözler önüne sermiş durumda. Yalnız burada kafaları karıştıran bir mesele var. Öyle ki Xcode 14’ün beta sürümü, yukarıdaki görüntüleri kilit ekranı olarak gösteriyor. Uygulama, bunun Always on Display ile bağlantısı ile ilgili hiçbir bilgi göstermiyor. Bu da bizi şöyle bir sonuca getiriyor; yukarıdaki ekran görüntüleri, Apple’ın always on display özelliğine ait olabilir ve Apple, bu özelliği kilit ekranının bir parçası olarak sunacak olabilir. Bununla birlikte ekran görüntüleri bir killit ekranı tasarımının boş haline ait de olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir