İran’dan Filistin’e takviye: Direniş karşısında ABD ve İsrail yenildi

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Buyruk Abdullahiyan, Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Ziyad Nehale ile görüştü.

Hüseyin Buyruk Abdullahiyan, Filistin halkının direnişi karşısında İsrail ve ABD’nin “yenildiğini” ileri sürerek, İran‘ın, Filistin’in özgürlüğünü ve Filistin halkının direnişini desteklemeye devam edeceğini bildirdi.

Abdullahiyan, “Oluşan yeni kuralların Filistin halkı için umut verici olacağına inanıyorum. İslam ülkelerinin güçlü iş birliği ile düşmanın Kudüs ve Filistin’in özgür kılma çabasını yok etmeye çalışması yetersiz kalacaktır” dedi.

Abdullahiyan ayrıyeten, “İslami direniş, Filistin’de ve bölgede iş birliğini, vahdeti ve iştiraki güçlendirerek bölge halklarını savunmaya devam edecektir” diye konuştu.

‘DİRENİŞTEN ÖBÜR SEÇENEK YOK’

Ziyad Nehale ise Tahran’a gerçekleştirdiği ziyaretten ötürü memnun olduğunu lisana getirdi.

Nehale, Filistin’e yönelik dayanak gayretlerinden ötürü İran’a teşekkür etti.

Nehale ayrıyeten “İsrail’in geçmişi, verdiği kelamları tutmamak ve hiçbir muahede ve taahhütü yerine getirmemektir. Bu nedenle Filistin halkının kendi hukukunu ve hakkını elde edebilmesi için tek seçenek Filistin topraklarındaki işgali sonlandırmaktır. Filistin halkının direnişten diğer bir seçeneği yoktur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir