Mehmet Özhaseki: CHP Belediyesi denilince akla; çöp, çamur ve yolsuzluk gelir

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mahallî İdareler Başkanlığı İstişare Toplantısı, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki başkanlığında Uşak’ta yapıldı.

Toplantıya; AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Uşak Vilayet Lideri Fahrettin Tuğrul, Uşak milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Belediye Lideri Mehmet Çakın, Ağrı Belediye Lideri Savcı Sayan, Bitlis Belediye Lideri Nesrullah Tanğlay, Düzce Belediye Lideri Faruk Özlü, Isparta Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen, Rize Belediye Lideri Rahmi Metin ve Yalova Belediye Lideri Mustafa Tutuk, AK Parti Uşak teşkilat yöneticileri katıldı.

“Parti olarak baktığımızda hizmet siyasetini temel alıyoruz”

Programda konuşma yapan AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bu toplantıyı yalnızca Uşak özelinde düzenlemediklerini, bu tıp toplantılarda deneyimlerini masaya yatırdıklarını söyledi.

Mehmet Özhaseki, “Burada yalnızca Uşak özelinde toplanmadık. 6 belediye liderimiz daha var. Televizyonlarda aşina olduğunuz simalar da var. Beşerler işlerini, istişareyle yaparlar. Gittiğimiz kentin özelliğini masaya yatırıyoruz. Deneyimimizi masaya yatırıyoruz. Bildiklerimizi ve gördüklerimizi oraya aktarıyoruz. Belediyeciliğin bir okulu yok, yönetici olan arkadaşlarımız da kentin temsil için seçtiği kendinden emin beşerler. Bu arkadaşlarımızın hiçbiri belediyecilik eğitimi alarak misyona gelmiyorlar. Parti olarak baktığımızda hizmet siyasetini temel alıyoruz. Ne kadar eser bırakırsak keyifli oluyoruz. Palavralar ve algıların süreksiz olduğunu çok yeterli biliyoruz. AK Parti kurulalı 20 yıl oldu ve 20 yıllık sürecinde, birinci olarak faziletliler hareketi diye başlattığımız hareket, emin adımlarla gayeye yanlışsız ilerliyor” dedi.

“CHP belediyecileri deyince akla daima çöp, çamur ve yolsuzluk gelir”

Türk halkının 4 seçimdir AK Parti’yi desteklediğini kaydeden Özhaseki, şu tabirleri kullandı:

“4 seçimdir yerelde beşerler bizi niçin destekliyor ve birinci parti yapıyorlar? Bu sorunun yanıtı aşikâr, milletin temsilcisi olacaksınız. Onlar üzere oturup kalkacaksınız, onların bedellerine saygılı olacaksınız. Laf olsun diye helalleşelim deyip palavra üstüne palavra söylemeyeceksiniz. Her bir alanda 20 yılda ortaya koyduğumuz yapıtlarla iftihar ediyoruz. CHP’liler üzere ajanslara trilyonlar aktarmıyoruz. Bizim arkadaşlarımız sahiden dürüst ve çalışkan. Lokal idarelerde 1994 yılı bir milattır. Sol belediyelerin hakim olduğu yerlerde, kadrolaşmaya sarfiyatlar, o doldurdukları militan takımlar, Sovyet, Mao, Arnavutluk yahut Küba hayranı olurdu.

CHP belediyecileri deyince akla daima çöp, çamur ve yolsuzluk gelir. 1994’te bizler işbaşına geldik ve ben de Kayseri’de aday oldum. İnsanlara kimseyi ayırmayacağız dedik ve meczup üzere çalışacağız dedik. Belediyelere hâkim olduk, torbanın üstünde Ümmeti Muhammed’in malı birikmeye başladı. Biz de toplumsal belediyecilik anlayışımız gereği onları gereksinimi olana dağıttık. Ben 20’ye yakın sıhhat ocağı ve aşevleri açmıştım. Toplumsal belediyecilikle Türkiye bizimle tanıştı. İktidar olduk ve Avrupa ile yarışacak kentler ortaya çıktı. Son periyotlarda gönül belediyeciliğini inşa etmeye çalışıyoruz. İnsanlığa hizmet, mahlukata şefkat ve tevazu bizim ana unsurlarımız. Beşerler sıkıntısıyla size gelmişse, Allah sizi onun sıkıntısını çözmek için memur etmiştir. Haksız şeyler isteyenler olabilir, lakin niçin olmadığını anlatacağız. Kimseye doruktan bakmayacağız ve bizler bu sayede belediyecilikte birinci parti olmaya devam ediyoruz”

Program, Uşak Belediye Lideri Mehmet Çakın’ın faaliyetlerini anlatan görsel bir sunum yapmasıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir