Bakan Dönmez, selden etkilenen çiftçi ve köylülere muştuyu verdi!

Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, geçtiğimiz günlerde 1 kişinin de hayatını kaybettiği sel sonrası çiftçi ve köylülere muştuyu vererek, ”Çiftçilerimize 1 hafta içinde ödeneği hür bırakacaklar valiliğimiz buyruğunda. Ayrıyeten konutu ve araçları ziyan gören varsa onlara imkanlar ölçüsünde dayanak yardım ödenek yapılacak inşallah” dedi.

Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik’te geçtiğimiz günlerde yaşanan selden etkilenen köy ve mahallelerin muhtarlarıyla baba ocağı Gölpazarı’nda bir ortaya geldi. Akabinde ilçeye bağlı Türkmen köyüne geçen Bakan Dönmez, 9 Temmuz günü yaşanan selde sel sularına kapılarak hayatını kaybeden 68 yaşındaki Asiye Bikmen’in mevlidi şerifine katıldı.

Aynı olayda yaralanan Sinan Bikmen’e taziyelerini ileten Bakan Dönmez, ”Ben o tarihlerde gelemedim, bayramda ailece Covid-19 olduk. Olay olur olmaz gerek Valiliğimiz gerek AFAD Başkanlığımız ile direkt irtibata geçebildik. Bu nedenden ötürü olayları uzaktan takip etmek zorunda kaldık. Gerekli takviye ve imkanların sunulması için gerekli şeyleri söz ettik. Olay yaşandığı anda Asiye Bikmen hayatını kaybetmiş. Tabi giden canı geri getirme imkanımız yok kullar olarak aciz olduğumuz kimi şeyler var” dedi.

”Evi ve araçları ziyan gören varsa onlara imkanlar ölçüsünde dayanak yardım ödenek yapılacak inşallah”

Bakan Dönmez, köy muhtarıyla görüştükleri ekin ve tahıllarda birtakım ziyan ve ziyanlar olduğunu anlatarak, ”Onlarla ilgili tarım müdürlüğümüz gerekli hasar tespit çalışması yapmış. Valiliğimiz ise Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına bildirmiş ve bizler de milletvekilimizle Ankara’da bu durumu takip ettik. Bugün de İdari İşler Liderimizle görüştük, inşallah 1 hafta içinde ödeneği hür bırakacaklar valiliğimiz buyruğunda. Bu ayrıyeten konutu ve araçları ziyan gören varsa onlara imkanlar ölçüsünde dayanak yardım ödenek yapılacak inşallah. Rabbimden bu ve gibisi olaylardan korusun diliyorum” dedi.

Bakan Dönmez, akabinde Bilecik’in Yenipazar ilçesinde Halk Eğitim Merkezi’nde selden etkilenen köy ve mahallelerin muhtarlarıyla bir ortaya geldi.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir