BTC, DOGE, ETH ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

Temmuz ayındaki güçlü aylık kazançların ardından Bitcoin (BTC) ve altcoinler yeni aya geçici bir düzeltmeyle başladı. ABD hisse senedi piyasaları bile Ağustos ayına yumuşak bir düzeltme yaşıyor. Kripto alanındaki analistler, son yükselişin bir ayı piyasası rallisi mi yoksa yeni bir boğa aşamasının başlangıcı mı olduğu konusunda fikir ayrılığı yaşıyor.

BTC, ETH, DOGE ve bu altcoinler için al-sat seviyeleri

Bununla birlikte ilk BTC spot fiyat borsa yatırım fonu (ETF), Purpose Bitcoin ETF’nin varlıklarına 2.600 Bitcoin eklemesi oldu. Yönetim altındaki toplam varlıklar tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça altında. Ancak, son ekleme bazı kurumsal yatırımcıların dip avcılığına başlamış olabileceğinin bir işareti. Peki BTC, DOGE, ETH ve önde gelen 7 altcoin için yatırımcılar hangi seviyelere dikkat etmeli? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık.

Bitcoin (BTC)

Boğalar, son birkaç gün içinde BTC fiyatını genel direnç olan 24,276 doların üzerinde tutamadı. Sonuç olarak bu, ayıların düşük seviyeyi tüm güçleriyle savunduklarını gösteriyor. Fiyat, güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel olan 20 günlük EMA’ya (22.515 dolar) düştü. BTC bu seviyeden yükselirse, boğalar yine genel engeli aşmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa paritenin ivme kazanması ve 28.171 dolara bir ralli yapması mümkün. Artan 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, Bitcoin için avantaja işaret ediyor. Bu olumlu görüşün, fiyat 50 günlük SMA’Nın (21.310 dolar) altına düşerse geçersiz olması mümkün. Buna göre, paritenin boğaların savunması için önemli bir seviye olan destek hattına düşmesi muhtemel.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 1.700 dolardaki önemli seviyenin yakınında zorlu bir savaşa tanık oluyor. Bu savaş, boğalar ve ayılar arasında gerçekleşiyor. Buna göre boğalar, son dört gün içinde tekrar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkardı. Ancak, yukarı yönlü fiyat hareketine devam edemediler. Sonuç olarak ayılar, fiyatı önemli bir seviye olan 20 günlük EMA’ya (1.525 dolar) çekmeye çalışıyor. ETH burada toparlanırsa, duyarlılığın olumluya döndüğünü ve tüccarların düşüşlerde alım yaptığı ortaya çıkacak. Bu, 1.700 ila 1.785 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde bir kırılma olasılığını artırma potansiyeli taşıyor. Bu olursa, ETH/USDT paritesinin önce 2.000 dolara, ardından 2.200 dolara yükseliş yapması mümkün. Ancak, fiyat 20 günlük EMA’nın altına da düşüş yapabilir. Bu olursa, paritenin birkaç gün için 1.280 ila 1.785 dolar aralığına bağlı kalabileceğini gösterecektir.

Binance Coin (BNB)

BNB’nin toparlanması 300 dolarda güçlü bir dirençle karşı karşıya. Ancak sığ geri çekilme, yükselişin devam etmesini bekledikleri için boğaların pozisyonlarını aceleyle kapatmadıklarını gösteriyor. Boğalar bölgeyi 275 dolar ile 20 günlük EMA (264 dolar) arasında savunmaya çalışacak. Fiyat bu bölgeden geri dönerse, boğalar tekrar BNB/USDT çiftini 300 doların üzerine çıkarmayı deneyecek. Bunu başarırlarsa, parite kuzeye doğru yürüyüşe başlayacaktır. Buna göre BNB fiyatının 350 doların üstünü hedeflemesi mümkün. Ek olarak bu görüş, fiyat düşerse geçersiz hale gelecektir. 20 günlük EMA’nın altına bir düşüş, fiyatı 50 günlük SMA’ya (240 dolar) düşürme potansiyeli taşıyor.

Ripple (XRP)

XRP fiyatı, 30 ve 31 Temmuz’da 0,39 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bu, ayıların henüz pes etmediğini gösteriyor. Ayrıca 0,39 dolar seviyesini agresif bir şekilde savunmaya devam ettiğini ortaya koyuyor. Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA 0,36 dolarda yer alıyor. Pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için hafif bir avantaja işaret ediyor. XRP 20 günlük EMA’dan yükselirse, 0,39 ila 0,41 dolar aralığının üzerine bir ralli olasılığını artıracaktır. Bu olursa, XRP/USDT çiftinin 0,48 dolara yükselmesi mümkün. Ancak, fiyatın 20 günlük EMA’nın altına düşmesi de mümkün. Buna göre paritenin birkaç gün daha aralığa bağlı kalmasını bekliyoruz. Bu yaşanırsa trader’ların kâr rezervasyonu yaptığını gösterecektir. Ek olarak 50 günlük SMA’nın (0,34 dolar) altına bir kırılma da mümkün. Bu, 0,30 dolara düşüş için kapıları açacaktır.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), 30 Temmuz’da genel direnç olan 0,55 dolardan geri döndü. Böylece, ayıların boğaların yoluna devam etmesine izin vermeyeceğini belirtti. Cardano hareketli ortalamaların altına düşerse, ADA/USDT çiftinin 0,45 dolara düşmesi muhtemel. Böyle bir hareket, paritenin birkaç gün daha 0,40 ila 0,55 dolar arasındaki sıkışıp kalabileceğini gösterecektir. Bununla birlikte fiyatın, hareketli ortalamalardan geri dönüş yapması mümkün. Bu senaryo gerçekleşirse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını ortaya koyacaktır. Boğalar daha sonra bir kez daha parite 0,55 doların üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Başarılı olurlarsa, parite 0,63 dolara ve daha sonra 0,70 dolara yükseliş potansiyeli taşıyor.

Solana (SOL)

Ayılar, boğaların Solana’yı (SOL) 48 dolardan genel direncin üzerine itme girişimini engelledi. Bu, kısa vadeli yatırımcılardan kâr rezervasyonu çekmesine neden oldu. Sonuç olarak fiyatın, 20 günlük EMA’ya (40 dolar) düşüş yaşaması muhtemel. Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğalar SOL/USDT çiftini genel direncin üzerine itmek için bir girişim yapacak. Başarılı olurlarsa, parite 71 dolarlık bir hedefi olan yükselen üçgen modelini tamamlayacak. Bununla birlikte 20 günlük EMA’nın altına düşüş, çift üçgenin destek hattına meydan okumasına neden olacaktır. Bu seviye yol verirse, yükseliş kurulumu reddedilecektir. Yani, 30 dolara düşüş için kapıları açacaktır.

Dogecoin (DOGE)

Boğalar, Dogecoin’i (DOGE) 0,08 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayıların başka planları vardı. Daha yüksek seviyelerde sattılar ve fiyatı hareketli ortalamalara doğru geri çektiler. Fiyat düşmeye devam ederse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, trend çizgisi çökme tehlikesiyle karşı karşıya olabilir. Bu olursa, gelişen yükselen üçgen formasyonu geçersiz olacaktır. Bu, avantajı ayılar lehine çevirebilir. Tersine, eğer fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğaların daha düşük seviyelerden alım yapmaya devam ettiğini gösterir. Boğalar daha sonra DOGE’yi 0,08 doların üzerine çıkarmaya ve 0,10 dolara yeni bir yukarı hareket başlatmaya çalışacak.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) 31 Temmuz’da 8.50$’lık genel direncin üzerinde kırıldı ve kapandı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış gösteriyor. Ayılar, fiyatı koparma seviyesinin altına çekerek agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, DOT/USDT çifti 20 günlük EMA’ya (7.64$) düşürecektir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviyedir. Bunun nedeni, sevyenin altında bir kırılma ve kapanışın, paritenin kalış süresini birkaç gün daha 6 ile 8,50 dolar arasında uzatabileceğini göstermesidir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan yükselirse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Bu, 10 dolarlık psikolojik seviyeye ve ardından 10.80 dolara bir ralli olasılığını artırabilir.

Polygon (MATIC)

Alıcılar, 31 Temmuz’da Polygon’u (MATIC) psikolojik direncin üzerine 1$’dan itti. Ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde agresif satış gösteriyor. Ayılar, fiyatı güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel olan 20 günlük EMA’ya (0,82 $) çekmeye çalışacak. MATIC bu seviyeden geri dönerse, boğaların düşüşlerde satın almaya devam ettiğini gösterir. Bu, 1 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, MATIC/USDT çifti 1.26 dolara yükselebilir. RSI, yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini gösteren negatif bir ayrışma oluşturmanın ilk işaretlerini gösteriyor. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, çift 0,75 dolara düşebilir. Bu seviyeden bir sıçrama, paritenin birkaç gün boyunca 0,75 ile 1 dolar arasında menzile bağlı kalabileceğini gösterebilir.

Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), 30 Temmuz’da 26,38 dolardan genel dirençten geri döndü. Bu, ayıların seviyeyi canlı bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (22,55 $) altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, AVAX/USDT çifti, destek çizgisinin hemen üzerinde yer alan 50 günlük SMA’ya (19.73 dolar) düşecektir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanışın, ayıların tekrar kontrol altına alındığını göstermesi mümkün. Ancak, fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğaların düşüşlerde satın almaya devam ettiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra genel engeli 26.38 dolardan aşmak için başka bir girişimde bulunacak ve yeni yukarı hareketi 33 dolara ve ardından 38 dolara başlatacak. AVAX’ın son dönemde BTC fiyatını büyük ölçüde takip ettiğini de belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir