Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketinin sahibi ve eşi, Rus bombardımanında öldü

Rusya ile Ukrayna ortasında, Türkiye’nin de arabulucuğu ile bölgeden dünyaya tahıl sevkiyatında anlaşıldığı şu günlerde, tartışma yaratan bir mevt gerçekleşti.

Rus ordusunun akınlarında Ukrayna’nın en büyük tahıl şirketi olan Nibulon’un sahibi Oleksiy Vadatursky ve eşi Raisa Vadaturskaya hayatını kaybetti.

Bombardımanda öldüler

İHA’nın haberine nazaran; Vadatursky’nin gece saatlerinde Rus ordusunun Mıkolayiv’e düzenlediği akında hayatını kaybettiği tabir edildi.

Tarım ve gemi inşa şirketi sahibiydi

Mıkolayiv Valisi Vitaliy Kim toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, Vadatursky ve eşinin vefatını doğrulayarak, Vadatursky’nın tarım ve gemi inşa sanayisinin gelişimine olan katkısının kıymet biçilemez olduğunu söz etti.

Zelensky’nin danışmanı: Uygun düşünülmüş bir cinayet

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelensky’nin danışmanı Mikhail Podolyak ise Vadatursky’nın vefatını “önceden tasarlanan bir cinayet” olarak nitelendirerek, “Vadatursky’nin vefatı bence bir kaza değil, güzel düşünülmüş ve planlanmış bir cinayettir” dedi.

Podolyak ayrıyeten, Ruslar tarafından fırlatılan füzenin direkt meskene değil Ukraynalı tahıl tüccarı Vadatursky’nin yatak odasını vurduğuna dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir